NARZĘDZIA DLA PROFESJONALISTÓW

Baildon

Firma Fabryka „Wiertła Baildon” Spółka Akcyjna zarejestrowana w roku 2007 na bazie Fabryki „Wiertła Baildon” Spółka z o. o. utworzonej w 1998 roku z przekształcenia Zakładu Wierteł Huty Baildon istniejącego od 1908 roku, jest producentem wysokiej jakości wierteł wykonanych ze stali szybkotnących molibdenowych, kobaltowych oraz wierteł i frezów trzpieniowych z węglików spiekanych (monolityczne) lub z wkładkami z węglika spiekanego. Wiertła naszej produkcji sygnowane są symbolem" BHH", który jest pierwszym znakiem towarowym użytym przez Hutę Baildon założoną w 1823 roku. Skrót ten wywodzi się od nazwiska założyciela Huty Johna Baildona i późniejszego właściciela Hegenscheidta. Symbol ten silnie utrwalił się u naszych odbiorców zarówno krajowych jak i zagranicznych i jest gwarantem wysokiej jakości dostarczanych narzędzi.

W chwili obecnej Spółka produkuje około 50 rodzajów wierteł obejmujących przeszło 16 000 typowymiarów w zakresie średnic od 0,25 do 100 mm oraz szeroki asortyment wierteł specjalnych. Rozpoczęto również produkcję frezów trzpieniowych z monolitycznych węglików spiekanych. Podstawowy asortyment produkowanych przez nas wierteł to: wiertła przeznaczone do obróbki stali i żeliwa, stali trudno obrabialnych, stali nierdzewnych, stali żaroodpornych, blach, metali kolorowych (miedź, cynk, mosiądz, aluminium), do muru i betonu, szkła, marmuru, bursztynu, tworzyw sztucznych, drewna, oraz wiertła specjalne według wymagań i dokumentacji klienta.

W celu podwyższenia własności eksploatacyjnych wiertła poddaje się obróbkom uszlachetniającym takim jak m.in.: pasywacja i pokrywanie warstwą TIN, TiAlN. Spółka świadczy również usługi w zakresie serwisu ostrzarskiego, obróbki cieplnej, obróbki skrawaniem oraz wykonawstwa narzędzi specjalistycznych i oprzyrządowania. Zastosowanie materiałów (stali, spieków i powłok) najwyższej jakości kupowanych u renomowanych dostawców pozwala nam produkować wiertła sprawdzające się w najtrudniejszych warunkach.

Spółka stosuje system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001:2008 potwierdzony certyfikatem TÜV.

Telefon kontaktowy
Zapytanie ofertowe
zapytaj
Imię:
Adres mail:
Treść zapytania:
Wyślij