NARZĘDZIA DLA PROFESJONALISTÓW

Bison-Bial Białystok

W 2008 roku Fabryka obchodziła 60-lecie swojej działalności. Dziś jest największym w Polsce zakładem wyspecjalizowanym w produkcji oprzyrządowania technologicznego do obróbki skrawaniem a od wielu dziesięcioleci znajduje się w czołówce tego typu producentów na świecie. Od roku 1948 Fabryka Przyrządów i Uchwytów produkowała imadła ślusarskie i maszynowe, a w 1950 roku uruchomiła produkcję uchwytów tokarskich. W latach 60-tych i 70-tych obok rozbudowy istniejących już hal produkcyjnych, powstały nowe oddziały w Bielsku Podlaskim, Kolnie i Białymstoku. Eksport stał się prawdziwą dewizą przedsiębiorstwa, a jakość białostockich wyrobów osiągnęła poziom światowy. W 1972 r. fabryka, jako jedna z nielicznych firm w Polsce wdrożyła system Elektronicznej Techniki Obliczeniowej, który stał się podstawą szybkiej komputeryzacji wszystkich dziedzin jej działalności. Do 1990 roku połowa produkcji eksportowej była kierowana do największego ówczesnego odbiorcy - Związku Radzieckiego, co po zerwaniu kontaktów wywołało sytuację kryzysową w fabryce. Z kryzysu firma wyszła o własnych siłach, w marcu 1991 r. została przekształcona w spółkę akcyjną, a w 1997 roku - sprywatyzowana. Obecnie wyroby ze znakiem BISON sprzedaje się do ponad 50-ciu krajów świata.

ASORTYMENT produkcji FPiU BISON-BIAL SA stanowią:

  • uchwyty tokarskie manualne samocentrujące i z niezależnym przesuwem szczęk,
  • uchwyty tokarskie z mocowaniem mechanicznym oraz cylindry hydrauliczne i pneumatyczne,
  • imadła - precyzyjne, maszynowe i ślusarskie,
  • stoły i przyrządy podziałowe,
  • wyroby tulejowo-trzpieniowe,
  • oprawki VDI.

Utrzymanie jakości wyrobów gwarantuje stosowany w Fabryce system jakości oparty na PN-EN ISO 9001:2001 certyfikowany już w 1997 roku przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz Międzynarodową Sieć Jednostek Certyfikujących IQNET. W 2006 roku wdrożono i certyfikowano System Zarządzania Środowiskowego wg normy PN-EN-ISO 14001 i System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg normy PN-N-18001. Systemy te funkcjonują pod nazwą Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

POLITYKA JAKOŚCI, ŚRODOWISKOWA I BHP Potwierdzeniem jakości wyrobów ze znakiem BISON są opinie użytkowników i przyznane nam wyróżnienia: tytuł i nagroda MISTER EKSPORTU 2004 i wyróżnienie w 2003r przyznane przez Krajową Izbę Gospodarczą; Złote Medale Targów Poznańskich w latach 1998, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 oraz 2008; SMOK Wawelski - nagrody Targów Krakowskich w latach 2003 i 2005; tytuł Wybitnego Polskiego Eksportera przyznany przez Rynki Zagraniczne.

telefon
zapytanie ofertowe
zapytaj
Imię:
Adres mail:
Treść zapytania:
Wyślij