NARZĘDZIA DLA PROFESJONALISTÓW

Stanley

The Stanley Works, Inc. (Stanley) to amerykański producent i dostawca wysokiej jakości narzędzi ręcznych, drzwi, systemów mocujących, systemów magazynowania oraz elementów hydraulicznych do użytku profesjonalnego, przemysłowego, a także dla amatorów. W Polsce firma reprezentowana jest przez Stanley Sales and Marketing Poland.

Początek historii The Stanley Works sięga połowy XIX wieku. W 1843 roku Fryderyk Trent Stanley założył zakład produkcyjny w mieście New Britain w stanie Connecticut. Wytwarzane w nim były zawiasy, skoble oraz okucia. Dzięki wysokiej jakości produktów szybko stały się one znane w Stanach Zjednoczonych, a w 1870 roku rozpoczęto ich eksport.

Na początku XX wieku nastąpiło połączenie firmy z zakładami Stanley Rule & Lewel Co. założonymi w 1857 roku przez innego członka rodziny Stanley’ów. Produkowały one wysokiej jakości strugi.

Dziś Stanley jest jednym z najpopularniejszych znaków firmowych na świecie. Jest rozpoznawany jako producent markowych narzędzi, okuć oraz produktów wyposażenia wnętrz. W wyniku rozszerzenia i zróżnicowania swojej oferty Stanley posiada obecnie kilkadziesiąt tysięcy nowoczesnych produktów stworzonych z myślą zarówno o profesjonalistach, jak i amatorach-majsterkowiczach. Ułatwiają one ludziom wykorzystywać ich umiejętności, wyrażać twórczy zapał oraz realizować wizje poprzez pracę.

Firma oferuje swoje produkty pod następującymi markami Stanley®, Goldblatt®, ZAG®, Facom® oraz Bostitch®. The Stanley Works jest notowany na nowojorskiej giełdzie od końca lat 60-tych XX wieku. Marka Stanley od wielu lat jest dobrze znana polskim majsterkowiczom i osobom korzystającym na co dzień z narzędzi ręcznych. Pierwsze przedstawicielstwo handlowe firmy rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 1991 roku jako Stanley International Holdings, Inc. Od 2002 roku nosi obecnie obowiązującą nazwę – Stanley Sales and Marketing Poland.

W 1992 roku powstała we Wrocławiu fabryka Stanley Fastening Systems Poland, produkująca gwoździe w taśmach do pistoletów pneumatycznych Stanley BostitchAtro. W 1997 roku zakłady zostały przeniesione do znacznie większego, zajmującego ponad 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni, obiektu.

Obecnie Stanley Fastening Systems Poland Sp. z o.o. zatrudnia około 300 pracowników. Produkuje ponad 15 miliardów gwoździ rocznie. Jest to największa tego typu fabryka firmy Stanley na świecie. Narzędzia ręczne marki Stanley znajdują się w ofercie czołowych dystrybutorów narzędzi w Polsce.

Telefon kontaktowy
Zapytanie ofertowe
zapytaj
Imię:
Adres mail:
Treść zapytania:
Wyślij